Nasze Przedszkole

„…Wszystkiego co naprawdę trzeba wiedzieć nauczyłem się w przedszkolu - o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z ludźmi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat…” Rober Fulgrum

„Domowe Przedszkole” jest wymarzonym miejscem dla każdego dziecka, ponieważ panuje tu miła i rodzinna atmosfera. Wykształcona, doświadczona i kreatywna kadra pedagogiczna zapewnia dzieciom profesjonalną opiekę i wszechstronny rozwój. Nasi nauczyciele kierują się dobrem dziecka, dostrzegając indywidualne potrzeby swoich wychowanków. Tworzą precyzyjny system praw i obowiązków, podnoszą swoje kwalifikacje, są otwarci na pomysły dzieci. Wykorzystują w pracy programy innowacyjne, inicjują i prowadzą różne formy współpracy z rodzicami i środowiskiem.

Dzięki nowoczesnym, aktywizującym metodom pracy pogłębiają wiedzę i rozwijają umiejętności dzieci. Uczą obcowania ze sztuką, przyrodą i rozwijają empatię. Dzieci z radością biorą udział w akcjach charytatywnych, pod hasłem „Nie musimy robić rzeczy wielkich – wystarczą rzeczy małe czynione z wielką miłością”. Nasze dzieci nigdy się nie nudzą. Raz w miesiącu chodzimy do teatru, kina lub opery. Zapraszamy do przedszkola ciekawych ludzi. W ciągu całego roku jeździmy na wycieczki edukacyjno – krajoznawcze. Zimą organizujemy wyjazdy na narty, latem jeździmy na „Zieloną szkołę”. Współpracujemy z Miejską Biblioteką Publiczną, Miejskim Domem Kultury „Koszutka” oraz Sosnowieckim Centrum Sztuki – Zamek Sielecki, gdzie uczestniczymy w ciekawych warsztatach. Bierzemy udział w konkursach ogólnopolskich i regionalnych: plastycznych, muzycznych, informatycznych.Rozwijamy poczucie tożsamości narodowej poprzez utrwalenie tożsamości regionalnej. Organizujemy „Dni Regionalne Przedszkola”, stworzyliśmy Izbę Regionalną. Uczymy dzieci tolerancji i współżycia w grupie.

Współpracujemy z grupą międzynarodową, dzieci bardzo chętnie razem się bawią i pracują. W ramach zajęć dydaktycznych dzieci uczęszczają na: język angielski, gimnastykę korekcyjną, informatykę, wychowanie fizyczne oraz zajęcia na basenie i zajęcia z psychologiem. Późniejsze godziny popołudniowe wykorzystujemy na rozwijanie indywidualnych zainteresowań, takich jak: karate, tenis, taniec, kółko piłkarskie, kółko komputerowe, grę na pianinie. Gwarantujemy opiekę logopedyczną. Zapraszamy wszystkie dzieci, które w przedszkolu chcą się czuć, tak dobrze jak w domu.

Pobierz statut przedszkola