Rok 2013/2014

Nasze drogie przedszkolaki mogą się pochwalić sporymi osiągnięciami w rożnych dziedzinach. Dzieci z grupy Żabek, Biedronek i Zajączków otrzymały tytuł laureata za udział w Festiwalu Piosenki Przedszkolnej „Wesoły Mikrofon”. Otrzymaliśmy również wyróżnienie dla naszego przedszkolnego teatrzyku „Kurtynka” za udział w przeglądzie dziecięcych form teatralnych „Z bajką w tle” w MDK Koszutka w Katowicach. Podczas konkursu zaprezentowaliśmy bajkę pt. „Śpiąca królewna”. Najstarsi przedstawiciele naszej braci przedszkolnej zajęli II miejsce w Międzyprzedszkolnej Olimpiadzie Wiedzy o Bezpieczeństwie.

Grudzień 2012
I MIEJSCE DLA „DOMOWEGO PRZEDSZKOLA”

W miniony piątek, reprezentacja naszego przedszkola wzięła udział w III Mikołajkowym Turnieju Przedszkolaków pod hasłem „Od przedszkolaka do awuefiaka”, który odbył się w Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Konkurencja była duża, jednak dzieci, wykonywały dzielnie swoje zadania i przechodząc kolejno przez konkurencje, zbliżały się do zwycięstwa. Emocji było bardzo dużo, zarówno wśród uczestników, jaki i kibicujących nauczycieli, rodziców oraz kolegów będących na trybunach. Dzieci o zwycięstwie dowiedziały się dopiero podczas ogłoszenia wyników, ich radość była nie do opisania. Z dumą wracaliśmy do przedszkola i w poczuciu, że dokonaliśmy czegoś ważnego. Emocje tamtego dnia jeszcze na długo w nas pozostaną.

Czerwiec 2012
„Mini Euro 2012” – „Domowe Przedszkole”
i młodsze klasy szkoły międzynarodowej zorganizowały swoje własne Euro 2012. Ubrane w czerwono-białe stroje dzieci wspierały swoich kolegów i koleżanki, rywalizujących między sobą w różnych dyscyplinach, nie wyłączając bardzo ekscytującego meczu piłki nożnej. „Kolorowe motyle” – wewnątrzprzedszkolny konkurs plastyczny, technika: malowanie palcami. „Pływam jak ryba” – udział w turnieju pływackim zorganizowanym przez Wolną Szkołę Sportu 4Active.

Kwiecień 2012
19 kwietnia wzięliśmy udział w konkursie piosenki „Wesoły Mikrofon”, którego laureatem został "Mati z kapelą”. Koncert laureatów odbył się 26 kwietnia w Szkole Muzycznej II stopnia w Katowicach. VI Turniej Oyama Karate o Puchar Dyrektora "Szkoły jak Dom". W tym roku do walki o miejsca na podium stanęło około 120 zawodników, którzy rywalizowali w konkurencjach sprawnościowych i specjalistycznych z podziałem na kategorie wiekowe. Marzec 2012 "Obudź w sobie wiosnę" - konkurs plastyczny na najładniejszą Marzannę wykonaną z ekologicznych materiałów (słomy, bibuły, papier, bawełna, trawy). Oceniana była estetyka wykonania pracy i pomysłowość. Nagrody przyznano we wszystkich kategoriach wiekowych. „Jestem już narciarzem” - na zakończenie sezonu narciarskiego grupa „Dimbo” zorganizowała zawody z profesjonalnym pomiarem czasu. Dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody niespodzianki.

Uczestniczyliśmy w III Międzyprzedszkolnej Olimpiadzie Zdrowia zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 73 im. Misia Uszatka w Katowicach. Grudzień 2011 Uczestniczyliśmy w zawodach sportowych „Od przedszkolaka do Awuefiaka” zorganizowanych przez Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach. Konkurencja była duża, ponieważ w tym roku w zawodach wzięło udział 15 przedszkoli, mimo to poradziliśmy sobie znakomicie zajmując 5. miejsce. Laureaci w konkursie piosenki przedszkolnej „Wesoły Mikrofon”.

Listopad 2011
Z okazji „Balu Straszaka” przeprowadzony został konkurs na najciekawszy strój i najlepszy taniec w poszczególnych grupach wiekowych. Laureatów wyłonili: wychowawcy, pani koordynator i gość honorowy Pani Dyrektor, wręczając medale i słodkie niespodzianki w każdej z kategorii.

Wrzesień 2011
W naszym przedszkolu zorganizowany został konkurs plastyczny „Obraz jesieni”. Dzieci miały za zadanie stworzyć obraz jesienny z zebranych w czasie spacerów darów jesieni. Techniką collage’u powstały przepiękne prace, najlepsze zostały nagrodzone przez Panią Dyrektor.

Czerwiec 2011
„Podwodny świat” – konkurs wiedzy na najciekawsze i najdziwniejsze stworzenie żyjące w wodzie. Dzieci na zajęciach i w domu miały za zadanie znaleźć najciekawsze stworzenie wodne, zdobyć jak najwięcej informacji na jego temat i przedstawić swojej grupie.

Kwiecień 2011
Dzieci brały udział w konkursie plastycznym „Wielkanocna pisanka”.

Marzec  2011
W przedszkolu odbył się Konkurs Recytatorski „Brzechwa dzieciom…’’. Wzięło w nim udział 15 przedszkolaków, które to zaprezentowały wybrane przez siebie wiersze ich ulubionego poety. Dla wszystkich uczestników Pani Dyrektor przygotowała upominki. Udział w IX edycji konkursu Akademii Misia Haribo „Bajka Misia Haribo”.Zadaniem dzieci było stworzenie ilustracji do wybranej wierszo-bajki.

Styczeń 2011
I Festiwal Widowisk Jasełkowych i Kolędniczych dla teatrów przedszkolnych. Dzieci sześcioletnie z grup: Kraina Tęczy i Kraina Zielonych Żabek przygotowane przez Aleksandrę Gąsiorczyk przy współpracy Teresy Lei, Agnieszki Kanus i Tatiany Osolińskiej zdobyły nagrodę główną.

Grudzień 2010
Udział w I Konkursie Recytatorskim i Małych Form Scenicznych „Tajemnice Świata” w twórczości Ewy Stadtmuller. Udział w kampanii edukacyjnej „Mamo – tato wolę wodę” Kwiecień 2010 Udział w Wiosennym Turnieju Przedszkolaków z okazji 40-lecia AWF w Katowicach. Udział w XIV Konkursie Piosenki Przedszkolnej „Wesoły Mikrofon”, który odbył się pod patronatem Prezydenta Katowic Pana Piotra Uszoka.

Styczeń – marzec 2010
Udział w akcji „Góra grosza”, akcja przeprowadzona pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej na rzecz Domów dla Dzieci i zawodowych rodzin zastępczych.

Styczeń 2010
Konkursu Fotograficznego „Zima w obiektywie” zorganizowany w naszej placówce dla dzieci i ich rodziców. Autorzy najciekawszych prac otrzymali wyróżnienie i miejsce na wystawie przedszkolnej.