Prywatne Przedszkole w Katowicach - Domowe Przedszkole

Pomoc dla dzieci z Malawi z NTC

31 października przelaliśmy kolejne środki na pomoc dla pięciorga dzieci z Malawi.  To niebywałe, już czterdzieścioro młodych Malawijczyków jest pod naszymi opiekuńczymi skrzydłami. Jesteśmy prawdziwymi ambasadorami NTC. Do naszej akcji zgłosiły się już prawie wszystkie klasy, niektórzy zbierają co miesiąc, inni zebrali środki za cały rok z góry. To naprawdę nie są ogromne wydatki z naszej strony, a są w stanie zdziałać wiele dobra. Niektórzy rodzice także wzięli pod swoją opiekę dziecko z Malawi, opłacając mu posiłki na cały rok. 

Nasza pomoc jest długofalowa - bo taka musi być, przecież dzieci muszą jeść, a że jest to związane z pobytem w szkole, zdobywają również wykształcenie. Niektóre dzieci z naszej szkoły tak się przejęły pomocą, że przyniosły swoje oszczędności zbierane od dawna w domowej skarbonce. 

Bo zawsze warto pomagać, zarówno tutaj, jak i po drugiej stronie globu, a wszyscy jesteśmy ludźmi.

Prawdopodobnie, nigdy nie poznamy tych dzieci z Malawi, ale będziemy mieć świadomość, że zmieniliśmy ich życie na zawsze, bo uratowaliśmy je od śmierci głodowej, pomogli w wykształceniu i zmieniliśmy im cały świat. 

 

 

POWRÓT