Wycieczka do Centrum Bajek w Pacanowie

Wycieczka do Centrum Bajek w Pacanowie okazała się fantastyczną przygodą. Dzieci wraz z przewodnikami Dzwoneczkiem, Czerwonym Kapturkiem oraz Królewną Śnieżką podróżowały przez baśniowe krainy, pełne obrazów, dźwięków, barw, zaskoczeń. Wszystko zaczęło się w Bajkowym Przedpokoju, potem zdarzenia nabierały tempa, zwłaszcza w zaczarowanym pociągu, który porwał pasażerów do świata wyobraźni. Była to również podróż przez krainy geograficzne Europy, niosąca spotkania z zamieszkującymi je stworami. Dzięki temu dzieci zobaczyły podobieństwa i różnice między baśniowymi światami różnych narodów. Ekspozycja umocniła wiarę dzieci w zwycięstwo dobra nad złem i nieuchronną karę dla tego, co niegodziwe i podstępne. Dzięki „Warsztatom Wybuchowym” z użyciem ciekłego azotu dzieci rozwijały swoje zdolności eksperymentatorskie w otoczeniu swojego ulubionego smakołyku – pysznych lodów. Natomiast w trakcie warsztatów karmelowych każdy przekonał się, jak w magiczny sposób bez użycia maszyn powstają karmelowe lizaki i cukierki. Na zakończenie wszystkie dzieci wybrały swój własny lizak – KarmeLOVEgo Koziołka, którego pomalowały i przyozdobiły ulubionym przysmakiem – karmelową kapustą. Dużą atrakcją okazały się ogrody bajkowe, które porządkują świat literatury dziecięcej pod kątem gatunków literackich. Nie zabrakło również wesołej aktywności na placu zabaw, gdzie dzieci chętnie wspinały się i zjeżdżały ze zjeżdżalni. Na zakończenie bajkowej przygody dzieci odwiedziły sklepik „Koziołka Matołka”, gdzie można zakupić książeczki o jego przygodach.