Dzień Regionalny

Tradycją naszego przedszkola jest coroczny Dzień Regionalny, podczas którego  pielęgnujemy śląskie tradycje oraz uroczyście obchodzimy święto wszystkich górników czyli Barbórkę. Organizujemy również kiermasz słodkości, z którego dochód  przeznaczamy  na cele charytatywne.

26 listopada  dzieci  zaprosiły do przedszkola przedstawiciela jednego z  najbardziej niebezpiecznych zawodów. Swoją obecnością zaszczycił nas pan Marek Gaik – górnik KWK   Bobrek – Centrum.  Gość opowiedział o ciężkiej pracy  pod ziemią, zaprezentował wygląd i przybliżył znaczenie elementów stroju górniczego. Opowiedział także ciekawą legendę o św. Barbarze – patronce górników. Oglądaliśmy bryłki węgla oraz latarki, które służyły górnikom zanim elektryczność zagościła w podziemiach. Ciekawe spotkanie zaowocowało mnóstwem pytań skierowanych do Pana Marka.

Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie.