Bajeczni Adwokaci

"Bajeczni Adwokaci" to akcja edukacyjna promująca zawód adwokata, której I edycja miała miejsce w kwietniu 2023 r. Polegała na czytaniu przez adwokatki i adwokatów, aplikantki i aplikantów adwokackich bajki o Misiu Adwokacie w przedszkolach oraz pierwszych trzech klasach szkoły podstawowej.

W tym roku odbyła się druga edycja tej akcji. Tym razem w roli głównej wystąpiła Misia Adwokatka. I tak jak w roku ubiegłym, w sali pojawił się specjalny gość, który z pomocą książki i jej bohaterki wprowadził dzieci w tajniki prawniczego świata. „Leśne sprawy Misi Adwokatki, czyli guma do żucia w mrowisku, wysypisko pod hotelikiem i kradzież jeziora”, autorstwa Ewy Ruszkiewicz i Zuzanny Kledzik ponownie zaciekawiły dzieci historią mieszkańców z bajkowego lasu. Dowiedziały się one m.in.jak rozwiązywać spory, dlaczego ważne jest, żeby odpowiadać na oficjalne pisma, jak wygląda rozprawa w sądzie i jakie role pełnią sędziowie, prokuratorzy, adwokaci, policjanci i strażnicy leśni. A także, jakie szkody w środowisku może wyrządzić coś tak małego, jak wyrzucona guma do żucia, jak cenny jest dostęp do czystej wody i jakie zagrożenia stanowią nielegalne wysypiska. A przede wszystkim, jak istotne jest wzajemne wspieranie się w trudnych sytuacjach.

Bardzo dziękujemy za spotkanie i już czekamy na kolejną edycję. Kto teraz zostanie bohaterem i czy uda mu się rozwiązać trudne sprawy z bajkowego lasu?