Zielone przedszkole - 22.05. - 26.05.2017

W ramach zielonego przedszkola, dzieci odwiedziły Mini Euroland w Kłodzku, gdzie zobaczyły miniatury wzorowane na słynnych budowlach z całego świata, a zwłaszcza Europy i Dolnego Śląska, w tym Kłodzka i okolic. Zwiedzając skansen państwa Gorczyńskich, podczas jednej wizyty zapoznały się z ginącymi zawodami: garncarstwem, kowalstwem, tkactwem i piekarstwem oraz wykonały własnoręcznie gliniane miseczki. W muzeum zabawek ze zdumieniem i nieskrywaną radością poznały zabawki, jakim bawili się ich rodzice i dziadkowie. Była to taka mała lekcja historii, gdyż zabawki pozwoliły nam poznać modę, obyczaje, technikę oraz wydarzenia historyczne odzwierciedlające epokę, w której powstały. W Muzeum Kultury Ludowej w Pstrążnej przenieśliśmy się w świat naszych przodków, zwiedzając wiejskie chaty oraz uczestnicząc w lekcji: „Od ziarenka do bochenka". Dzieci upiekły chleby, które jeszcze ciepłe mogły zjeść z masełkiem i pysznym dżemem śliwkowym.
W Zagrodzie Rekreacyjnej w Polanicy-Zdroju przedszkolaki poznały jej mieszkańców, mogły nakarmić zwierzątka, spróbować koziego mleka oraz odbyć przejażdżkę na kucyku i koniu. Dzielni podróżnicy odwiedzili również Park Narodowy Gór Stołowych, gdzie pokonali labirynt Błędnych Skał. Całemu wyjazdowi towarzyszyły liczne spacery po Dusznikach-Zdroju, gdzie odwiedziliśmy pijalnię wód leczniczych. W Kudowie-Zdroju dzieci zakupiły pamiątki dla siebie i rodziców. Czas umilały nam również zajęcia na basenie oraz gry i zabawy na hotelowym placu zabaw. Nasz wyjazd zakończyła wizyta w Parku Dinozaurów, w którym przedszkolaki podziwiały 30 figur odzwierciedlających prehistoryczne zwierzęta, wkomponowanych w malowniczy górski krajobraz z naturalnymi formami skalnymi. W czasie trwania zielonego przedszkola, dzieci stworzyły „Pamiętniki Podróżnika”, w których narysowały najciekawsze odwiedzone przez nie miejsca. Reasumując, było jak co roku: kaczo, byczo i indyczo.