Prywatne Przedszkole w Katowicach - Domowe Przedszkole

Zielone Przedszkole 2016

Nasza fantastyczna podróż rozpoczęła się od zwiedzania Kopalni Złota, gdzie jechaliśmy podziemną kolejką i zobaczyliśmy wspaniały wodospad. Wieczorem nasz hotel zamienił się w zaczarowaną planetę, a my w poszukiwaczy skarbów.

Następnego dnia podążaliśmy „Szlakiem Ginących Zawodów”, zwiedziliśmy skansen i własnoręcznie wykonaliśmy glinianą miseczkę. Po południu wykazywaliśmy się umiejętnościami pływackimi na basenie i odpoczywaliśmy w jacuzzi.  

Każdy dzień przynosił nowe atrakcje. W muzeum zabawek zobaczyliśmy, jak kiedyś dzieci się bawiły i uczyły. Spacer szlakiem "Błędnych Skał" wywarł na nas niezapomniane wrażenie. Natomiast w Polanicy Zdroju, w „Zagrodzie Relaksacyjnej” odbyły się zajęcia edukacyjne, jeździliśmy na koniku i kucyku oraz karmiliśmy zwierzątka. Wieczorem, przy ognisku, śpiewaliśmy wesołe piosenki i piekliśmy pyszne kiełbaski.

W Muzeum Papieru Czerpanego, na lekcji muzealnej dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy między innymi, że papier zaczęto wyrabiać w Chinach ok. 105 r.n.e. Sami wykonaliśmy kartki z masy celulozowej, metodą czerpaną.  

Nasz pobyt w Dusznikach – Zdroju, zakończył spacer po uzdrowisku i degustacja  leczniczych wód. W czasie całego wyjazdu, dobry humor nas nie opuszczał oraz towarzyszył nam okrzyk "Jak było?- kaczo, byczo i indyczo...”

POWRÓT