Zielone Przedszkole

Zielone przedszkole to pierwszy poważny wyjazd naszych podopiecznych bez rodziców. Co roku to wyzwanie podejmują najodważniejsze pięcio  i sześciolatki. Tak było i teraz.

W tym roku wybraliśmy się do Korbielowa, gdzie zamieszkaliśmy w ośrodku wypoczynkowym Diuna. Musimy przyznać, że wielkość obiektu i liczba atrakcji wokół niego zrobiły na nas wielkie wrażenie. Nie było czasu na nudę. Oprócz tradycyjnych spacerów po okolicy, nasze biuro podróży przygotowało nam szereg atrakcji, a czasu było nie tak dużo, bo tylko cztery dni.

Już pierwszego dzieci miały spotkanie z pszczelarzem, który przygotował dla nas wiele ciekawostek o miodzie. Cudowna pogoda zachęciła nas do figli na basenie. A wieczorem, kiedy się już ściemniło, wyruszyliśmy z latarkami na poszukiwanie skarbów.

Kolejny dzień zaplanowaliśmy sami. Pierwszy punkt to spacer po Korbielowie, następnie lody, a po obiedzie sportowe zabawy zakończone wizytą na basenie. Trzeciego dnia wyruszyliśmy na wycieczkę do Żywca, gdzie zwiedziliśmy amfiteatr, mini zoo oraz przepiękny park. Zakończyliśmy wycieczkę wizytą w lodziarni i w sklepie z pamiątkami. A wieczorem po kolacji odbyło się ognisko i pieczenie kiełbasek.
Ostatniego dnia, po spakowaniu walizek, wyruszyliśmy z mapą na poszukiwanie pewnej rodziny, którą chciał odwiedzić jeden z naszych uczestników wyjazdu. I choć to nie były pierwsze poszukiwania, to jednak tego dnia udało nam się dotrzeć do celu. Misja zakończyła się więc sukcesem i już teraz spełnieni mogliśmy wrócić do domu.

Ten wyjazd na długo pozostanie w naszej pamięci. Wspólne zabawy, wyprawy, żarty i śmiech... to nasze wspomnienia.