Wizyta w "Chlebowej Chacie"

19 września nasze przedszkolaki odwiedziły „Chlebową Chatę” w Górkach Małych. Celem wyjazdu było pokazanie, jak żyli nasi przodkowie.

Dzieci miały okazję zobaczyć wiejski dom wraz z jego wyposażeniem oraz sprzęty wykorzystywane do produkcji masła i twarogu, a także akcesoria do pozyskiwania miodu. W piwnicach Chlebowej Chaty każde dziecko wypiekło i zjadło ze swojskim masełkiem, miodem i smalcem własnoręcznie wykonany podpłomyk. W stodole obok Chlebowej Chaty był czas na zabawę na starych traktorach, wozach i maszynach. Ta forma aktywności sprawiła naszym najmłodszym wiele radości. Ostatnim punktem programu było ognisko i wypiekane na nim pyszne kiełbaski.

Wizyta w „Chacie Chlebowej” to dla dzieci jednocześnie wizyta w dawnej, nieznanej im rzeczywistości. Była to doskonała lekcja dla wszystkich.