Wizyta Pani Stomatolog

30 marca nasze przedszkolaki odwiedziła pani stomatolog wraz ze swoją pomocą. Zaproszeni goście opowiedzieli dzieciom, jak dbać o zęby i higienę jamy ustnej. Podczas rozmowy pani doktor wytłumaczyła przedszkolakom, co robić, aby zęby jak nadłużej pozostały zdrowe i jak ważne dla nich jest prawidłowe odżywianie.Wyjaśniła również, czym jest próchnica. Eksperyment, który przeprowadziła razem z dziećmi udowodnił, że cukier jest dużym zagrożeniem dla naszych ząbków. Na specjalnym pacjencie, którym tego dnia okazał się kangurek, dzieci uczyły się prawidłowego szczotkowania, a także miały okazję zobaczyć, jak radzi sobie z bakteriami i w jaki sposób leczy się ząbka.

Pani doktor zachęcała również do wizyt w gabinecie stomatologicznym, a poprzez kontrolę wszystkich ząbków, oswajała dzieci ze swoimi narzędziami. Na zakończenie każdy otrzymał odznakę dzielnego pacjenta oraz książeczkę.

To było bardzo pouczające spotkanie. Teraz postaramy się jeszcze bardziej dbać o nasze ząbki.