Prywatne Przedszkole w Katowicach - Domowe Przedszkole

Śpiewać każdy może...

Nasza szkoła już po raz XI zorganizowała Międzyszkolny Konkurs Piosenki Europejskiej. W tym roku festiwal odbył się 15 marca. Do rywalizacji przystąpili przedstawiciele z dwudziestu sześciu placówek. Ośmioosobowe jury oceniało piosenki śpiewane w językach angielskim, niemieckim i hiszpańskim. Zaprezentowane utwory oceniane były w trzech kategoriach: poprawność językowa, odtworzenie melodii i wrażenie artystyczne.

W tym roku uczestnicy rywalizowali w dwóch grupach wiekowych. Wśród przedszkolaków najlepsza okazała się Gabriela G. z przedszkola nr 19 w Mysłowicach. Zwyciężczyni zaśpiewała piosenkę w języku angielskim „My teddy bear”. W kategorii uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych zwyciężył Rafał Dudek, który wykonał piosenkę w języku hiszpańskim „El mismo sol”. Drugie miejsce zajęła Maja Stoszek („Someone like you”), a trzecie Zofia Stawicka („Empire State of Mind”). Wyróżnieni natomiast zostali: Zuzanna Leszczyńska i Paula Wojtke.

Laureaci otrzymali wartościowe nagrody rzeczowe. Pozostałym uczestnikom konkursu wręczono upominki. Poziom zaprezentowany przez wykonawców był bardzo wysoki. Publiczność z uwagą wysłuchała wszystkich występów. Dodatkowo poza częścią konkursową zaprezentowały się dzieci z „Domowego Przedszkola”, a także uczniowie „Szkoły jak Dom” i Complex of Silesian International Schools.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!

POWRÓT