Prywatne Przedszkole w Katowicach - Domowe Przedszkole

Ratownik Medyczny w Przedszkolu

29 marca gościliśmy w naszym przedszkolu ratownika medycznego, a zarazem Instruktora Pierwszej Pomocy Związku Harcerstwa Polskiego – Panią pwd. Urszulę Modzelewską z Hufca Ziemi Tarnogorskiej im. Powstanców Ślaskich z Tarnowskich Gór.

Celem przeprowadzonych przez wykwalifikowanego ratownika zajęć było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności z udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych oraz dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać z dyspozytorem przyjmującym zgłoszenie. W trakcie prowadzonych zajęć pociechy obserwowały czynności związane ze sprawdzaniem przytomności osoby poszkodowanej oraz prawidłowym wykonywaniem opatrunków medycznych. Przedszkolaki miały możliwość bandażować i usztywaniać kończyny swoich kolegów i koleżanek pod czujnym okiem Pani Uli.

Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się "małymi ratownikami". Dzięki takim spotkaniom nasi wychowankowie uczą się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia, a także ochronią ich własne zdrowie.

POWRÓT