Pasowanie na Przedszkolaka

„ … Dumni ze mnie są rodzice
przedszkolakiem dziś zostanę!
Pasowanie się odbędzie
pewnie wzruszy moją mamę.”

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

21.10.2020 r. odbyło się w naszym przedszkolu Pasowanie na Przedszkolaka. Celem uroczystości było przyjęcie do grona przedszkolaków nowo przybyłych dzieci. Uroczystość odbyła się w obecności pani Dyrektor, pani Koordynator i grona pedagogicznego. Był to szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola. Dzieci oraz grono pedagogiczne zostalo przywitane przez panią dyrektor Jolantę Kałużę. Następnie w przygotowanym przez nauczycielki programie artystycznym pięknie ubrane dzieci wesoło prezentowały swoje umiejętności: śpiewały grupowe piosenki, tańczyły, recytowały wiersze.

Następnie nadszedł czas na „ceremonię” pasowania. Pani Dyrektor przez dotknięcie ramienia dziecka ołówkiem i wypowiedzenie słów: ,,Pasuję Cię na przedszkolaka” pasowała wszystkie dzieci. Na pamiątkę tego pięknego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom oraz medal. Pasowanie na przedszkolaka to uroczystość, która na stałe zagościła w kalendarzu imprez przedszkolnych, zawsze wzrusza rodziców i cieszy dzieci.