Konferencja ECNAIS w Katowicach

Od 21 do 23 listopada w Katowicach miało miejsce niecodzienne wydarzenie, którego współorganizatorem był nasz Zespół Szkół, a pomysłodawcą i inicjatorem zlokalizowania tego międzynarodowego przedsięwzięcia w stolicy Górnego Śląska była Pani Dyrektor Jolanta Kałuża. Konferencja, bo o niej mowa, odbywała się pod egidą ECNAIS, organizacji zrzeszającej narodowe stowarzyszenia i związki szkół niepublicznych z wielu państw Europy. Wydarzenie organizowane przy udziale polskiego Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej zgromadziło tym razem uczestników z Polski, Bułgarii, Cypru, Czech, Danii, Finlandii, Włoch, Węgier, Hiszpanii, Portugalii, Szwecji, Holandii, Turcji, Ukrainy i Wielkiej Brytanii. Spotkanie rozpoczęło się od udziału Gości w uroczystych obchodach 11-lecia Complex od Silesian International Schools, które uświetnione zostały porywającym występem przygotowanych przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły międzynarodowej. Robocza część konferencji odbywała się w chorzowskim hotelu Diament Arsenal Palace pod przewodnim hasłem The Growth of Independent Schools. A School Open for the Challenges of Tomorrow. Wśród prezentujących wykłady i referaty konferencyjne byli m.in.: propagatorka idei Budzącej się Szkoły dr Marzena Żylińska i Marek Kaczmarzyk – autor podręczników i programów szkolnych, neurodydaktyk. Trzeci dzień obejmował wizyty studyjne uczestników w Prywatnej Szkole Podstawowej im. M. Curie-Skłodowskiej w Dąbrowie Górniczej, szkołach Complex od Silesian International Schools i Prywatnej Szkole Podstawowej Szkoła jak Dom w Katowicach oraz Społecznej Szkole Podstawowej w Chorzowie. Uroczystą kolację pożegnalną uświetnił swoim recitalem tenor Sylwester Targosz-Szalonek.  Tak wartość merytoryczna konferencji, poziom jej organizacji jak i atrakcyjność wydarzeń okołokonferencyjnych zostały przez uczestników ocenione bardzo wysoko. Możemy zatem sobie pogratulować, zaś wszystkim, którzy przyczynili się swoim zaangażowaniem i obecnością do powodzenia tego niecodziennego przedsięwzięcia, serdecznie dziękujemy.