Prywatne Przedszkole w Katowicach - Domowe Przedszkole

Kiermasz świąteczny

3 grudnia 2017 roku od Prywatnej Szkoły Podstawowej "Szkoła jak Dom" rozpoczął się cykl kiermaszy świątecznych. Na początek wystawiono na sprzedaż ozdoby, świeczniki przygotowane przez panie świetliczanki. Kolejnym etapem był ozdoby świateczne przygotowane przez uczniów "Szkoły Jak Dom" i Gimnazjum "Amicus" pod dowództwem p. Małgosi Andrysiak, a także przez uczniów Prywatnego Liceum im. Wańkowicza pod kierunkiem p. Janusza. Piękne kartki świąteczne, bombki i i inne ozdoby gościły na stołach kiermaszowych przez cały tydzień. 13 i 14 grudnia do ozdób dołożyliśmy pyszne domowe wypieki świąteczne, którymi zaspokoiliśmy nawybredniejsze gusta naszych uczniów i nauczycieli. Te smakołyki przygotowali uczniowie wraz z rodzicami - szczególnie zasłużyli się w tym względzie gimnazjaliści z klas IIB i IIC oraz licealiści z klas: 1, 2, 0DP, 1DP oraz 2DP. Trudno wymienić wszystkich z nazwiska, ale pamiętamy Wasze zaangażowanie. Kto nie spróbował, niech żałuje. Pani Kasia Kurkiewicz włączyła się, by wesprzeć nas 15 grudnia, gdy organizatorzy gościli w Fundacji WOŚP w Warszawie.

I spytacie po co to wszystko - a po to, by pomóc Dzieciom z Dworca Brześć, którym przewodzi Marina Hulia. Dzieci te potrzebują wszystkiego, pozbawione domowego ciepła, choć otoczone matczyną opieką, koczują w holu dworca w białoruskim Brześciu. to jednak daleko jest to, co kojarzy się z bezpieczeństwem i rodziną. 

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w organizację i przebieg naszego kiermaszu. Wierzymy, że nasza pomoc rozjaśni białoruską zimę Dzieciom z Dworca Brześć.

POWRÓT