JASEŁKA 2018

14 grudnia 2017 r. w  Domowym Przedszkolu odbyły się "Rodzinne jasełka". Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych jasełkami. Świąteczny nastrój towarzyszył nam już przez kilka ostatnich tygodni podczas prób. Jednak dopiero w ten wyjątkowy czwartkowy wieczór poczuliśmy prawdziwą atmosferę najbardziej rodzinnych ze świąt. Dzieci wraz z rodzicami wzięły czynny udział w przedstawieniu nam historii o narodzeniu się Bożego Dzieciątka w Betlejem. Przedszkolaki i ich Rodzice wcielili się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, aby złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu  w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością. Nasi najmłodsi w swoich pięknych przebraniach urozmaicili ten występ pięknymi zimowymi piosenkami w języku polskim i angielskim. Do wspólnego kolędowania włączyli się rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście. Po jasełkach dzieci wraz z rodzicami udały sie do sali, w której w miłej i życzliwej atmosferze złożyliśmy sobie życzenia świąteczne, a następnie wspólnie udekorowaliśmy choinkę i skosztowaliśmy świątecznych przysmaków.