"Bajeczni Adwokaci"

W kwietniu nasze przedszkole odwiedzili wyjątkowi goście. Adwokaci, bo to o nich mowa, przybyli do nas z ważną misją o tajemniczej nazwie „Bajeczni Adwokaci”. Ubrani w czarną togę i wyposażeni w tajemniczą książeczkę serdecznie przywitali dzieci. Po chwili wszystko stało się jasne.

Akcja „Bajeczni Adwokaci” to projekt edukacyjny przygotowany przez Naczelną Radę Adwokacką oparty na książeczce edukacyjnej dla dzieci „Leśne sprawy Misia Adwokata”. Podczas akcji zaproszeni goście odwiedzają przedszkola, żeby przeczytać dzieciom bajkę o Misiu Adwokacie i odpowiedzieć na wszystkie nurtujące dzieci pytania o zawodzie adwokata. Autorką bajki jest Ewa Ruszkiewicz. Bohater książki ‒ Miś Adwokat ‒ ma ważne zadanie edukacyjne, jakim jest przybliżenie najmłodszym czytelnikom na czym polega zawód adwokata oraz to, jakimi sprawami na co dzień się zajmuje. Dzięki historii Misia dzieci poznały znaczenie nowych słów, takich jak toga, żabot, sąd, kancelaria oraz odszkodowanie. Lekcja była niezwykle ciekawa a zaproszeni goście chętnie odpowiadali na wszystkie pytania dzieci. Każdy przedszkolak miały również okazję przymierzyć togę i poczuć się jak prawdziwy adwokat.

Na koniec nasi Goście otrzymali upominek od dzieci w postaci pięknych laurek. Dziękujemy raz jeszcze za odwiedziny i mamy nadzieję, że to spotkanie będzie inspiracją dla naszych najmłodszych na przyszłość.