Prywatne Przedszkole w Katowicach - Domowe Przedszkole

Akademia Odkrywcy

Odkrywanie Świata z Akademią Odkrywcy

       Akademia Odkrywcy im. Tony Halika zaprasza wszystkich uczniów od przedszkola do liceum do udziału w cyklu pięciu niezwykłych spotkań pt. Od Benedykta Polaka po Aleksandra Dobę - przygotowanych z okazji 100-lecia niepodległości Polski. Zajęcia poświęcone będą wielkim odkryciom Polaków - alpinistów, speleologów, nurków, żeglarzy i kajakarzy, którzy jako pierwsi docierali do nieznanych lądów.

        Spotkania odbywają się w szkole i obejmują 10 godzin zajęć lekcyjnych prowadzonych w formie wykładów, warsztatów i gier fabularnych. Wykładowcami Akademii Odkrywcy są wybitni podróżnicy:

Marek Tomalik - dziennikarz, autor książek i ekspert od Australii, który w 2001 roku przemierzył ten kontynent śladami Pawła Edmunda Strzeleckiego, za co został nagrodzony prestiżową nagrodą Kolos 2003.

Dominik Bac - podróżnik, kapitan jachtowy, który opłynął obie Ameryki; dwukrotny laureat I nagrody Rejs Roku oraz Kolosa w kategorii żeglarstwo. Specjalista w dziedzinie plemion indiańskich w Ameryce Łacińskiej.

        W tym roku gościem specjalnym Akademii Odkrywcy będzie Arkady Paweł Fiedler - podróżnik, fotograf i producent filmowy, który przemierzył Azję i Afrykę Polskim Fiatem 126 P. Wnuk wybitnego pisarza Arkadego Fiedlera, autora m.in. „Dywizjonu 303”.

Zajęcia są dostosowane do wieku odbiorców na trzech poziomach edukacyjnych: przedszkole, klasy 1-4 szkoły podstawowej, klasy 6, 7 i 8 szkoły podstawowej, III gimnazjum do liceum.

      Już za kilka dni będziemy mieli okazję wziąć dział w niezwykłej przygodzie odkrywania niezbadanych lądów. Szczegóły wkrótce. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej i Facebooka.

POWRÓT