WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W DOMOWYM PRZEDSZKOLU

Kto zagląda w okno? Kto latarką świeci?

Kto patrzy przez szybkę, szuka grzecznych dzieci ?

To Mikołaj, to Mikołaj, to Mikołaj Święty,

to Mikołaj, to Mikołaj niesie nam prezenty.

Wizyta Świętego Mikołaja w naszym przedszkolu to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Dzieci zawsze przygotowują się do niego z największą przyjemnością i starannością.

Tak było i tym razem, wszystkie przedszkolaki przygotowały dla swojego gościa laurkę oraz pięknie nauczyły się piosenki. Kiedy wreszcie nadszedł ten długo oczekiwany dzień 6 grudnia, wszystkie dzieci z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały mikołajowych dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszego przedszkola. Dzieci bardzo przeżywały to spotkanie. Na ich twarzach malował się uśmiech i widać było mnóstwo radości. Na początek przedszkolaki zatańczyły dla Mikołaja taniec, którego nauczyły się podczas zabaw z „Panią Mikołajową”, następnie wszystkie razem zaśpiewały przygotowaną wcześniej piosenkę. Po występach dzieci brały udział w przygotowanym teście wiedzy o Mikołaju. Oczywiście tutaj nie dały się zaskoczyć pytaniami i wykazały się dużą wiedzą, pomyślnie zdając „mikołajowy” test . Po teście i wspólnych rozmowach z Mikołajem, ten niezwykły gość obdarował każde dziecko wspaniałym prezentem i zaprosił każde z osobna do wspólnego zdjęcia pamiątkowego. Dzieci w ramach podziękowań wręczyły Mikołajowi własnoręcznie przygotowane laurki.

Na twarzach wszystkich  dzieci malowała się radość ale także przejęcie i nadzieja na kolejne spotkanie.

Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i ponownie czekamy za rok. Obiecujemy jak zawsze być grzeczni.