Wizyta Mikołaja w Domowym Przedszkolu

Kto zagląda w okno? Kto latarką świeci?
Kto patrzy przez szybkę, szuka grzecznych dzieci.
To Mikołaj, to Mikołaj,
To Mikołaj Święty,
To Mikołaj, to Mikołaj
Niesie nam prezenty.

Grudzień to magiczny czas, czas przygotowań do świąt, ale i też czas na przybycie długo wyczekiwanego gościa.

W końcu nadszedł ten dzień, gdy  w czerwonym kubraczku z długą siwą brodą i wielkim czerwonym workiem na plecach pewien siwy pan znalazł grzeczne dzieci i zawitał  do Naszego przedszkola. Ta niezwykła wizyta wprowadziła mnóstwo radości i uśmiechu na twarzach naszych najmłodszych i nie tylko. Ten niezwykły gość obdarował wszystkie nasze  przedszkolaki prezentami. One zaś w podziękowaniu  wręczyły Mikołajowi własnoręcznie wykonane laurki i upieczone przez siebie pyszne pierniczki. A na koniec wszystkie dzieci pięknie razem zaśpiewały piosenkę o i dla swojego niezwykłego gościa – św. Mikołaja, wywołując wzruszenie i uśmiech na jego twarzy. Oczywiscie nie mogło  również zabraknąć wspólnych, pamiątkowych zdjęć z Mikołajem.