Wesoła nowina narodził się Bóg Dziecina

14 grudnia 2016r. w  Domowym Przedszkolu odbyły się Jasełka WESOŁA NOWINA NARODZIŁ SIĘ BÓG DZIECINA.

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

W świąteczną atmosferę wprowadziły nas dzieci, które przedstawiły Jasełka, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Przedszkolaki wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, leśnych zwierzątek chcących złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu  w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.

Do wspólnego kolędowania  włączyli się rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście. Po Jasełkach dzieci wraz z rodzicami udały sie do sali gdzie w miłej i życzliwej atmosferze złożyliśmy sobie życzenia świąteczne, a następnie wspólnie udekorowaliśmy choinkę i skosztowaliśmy świątecznych przysmaków.